[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره امور پژوهش::
معرفی افراد::
کارگروه::
مستندات::
اخبار و اطلاعات::
آرشیو اسناد::
پژوهشگران برتر::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
اطلاعات تماس

  نشانی تهران

  میدان رسالت

خ هنگام خ

دانشگاه

علم و صنعت ایران

  تلفن 77240449

  دور نگار 77240447

  کد پستی 13114-16846

  پست الکترونیک research@iust.ac.ir

..
:: مراسم تودیع ومعارفه معاون پژوهش و فناوری و رئیس پژوهشگاه ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۲/۱۱/۲۸ | 

AWT IMAGE

    مراسم تودیع و معارفه معاونان "پژوهش و فناوری"، "آموزشی"، "فرهنگی و اجتماعی" و نیز "مدیرکل حوزه ریاست "، بعد از ظهر روز سه شنبه هشتم بهمن ماه 1392 با حضور هیات رییسه ، اساتید و کارکنان در محل مجتمع امام خمینی(ره) برگزار شد.

  در این مراسم، دکتر کلانتر به عنوان معاون آموزشی دانشگاه؛ دکتر شریعت مهیمنی به عنوان معاون فرهنگی و اجتماعی؛ دکتر دوایی مرکزی به عنوان معاون پژوهش و فناوری و رییس پژوهشگاه و دکتر علی نصیری طوسی به عنوان مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی معارفه شدند و به ترتیب از خدمات دکتر فتحیان، دکتر خلج امیرحسینی، دکتر منتظری و مهندس خالقی در سمت های قبلی آنان با اهدای لوح و هدایایی، تجلیل شد.

  در ابتدای این مراسم دکتر برخورداری، سرپرست دانشگاه، با این تاکید بر این نکته که مدیران قبلی ترک وظیفه نکرده و همچنان همکاری دارند، گفت: این تغییرات در دانشگاه تحرک ایجاد می کند.

  سرپرست دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود در باب پیگیری حقوق دانشگاهیان تصریح کرد: به تک تک افراد و به ویژه کارکنان تضمین می دهم حق هیچکس به خاطر مطالبه حقش از دانشگاه یا مطالبه بحق از مدیران دانشگاه، محروم نشود و حق واقعی به هر نحوی مطالبه شود، اجازه نمی دهیم صدمه ای به فرد خواهان وارد گردد و ما هم طالب آن هستیم که حق، اعمال شود.

  وی سپس با این تصریح که در انتخاب افراد، با افراد ذی صلاح و پیشکسوت مشورت کرده است و در ادامه افزود:تلاش شده بهترینها گلچین شوند.

  دکتر برخورداری در بخش دیگر صحبت های خود به معرفی اجمالی معاونان جدید و مدیرکل دفتر ریاست پرداخت. وی دکتر دوایی مرکزی را فردی که مانند اسلاف خود با نهایت دلسوزی و تمام توان با استفاده از افکار جمعی، مجموعه معاونت پژوهشی را به پیش خواهد برد، معرفی کرد و دکتر شریعت را از نیروهای شناخته شده و فردی متدین، فرهنگی، سلامت و بی نظر معرفی کرد و تاکید نمود برخورد بی نظرانه، از نظر اجرایی فاکتور بسیار مهمی است. دکتر برخورداری با اشاره به سوابق کاری دکتر کلانتر در حوزه آموزش و دکتر نصیری در سمت مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی از دکتر کلانتر به عنوان مدیری مدبر و از دکتر نصیری به عنوان فردی سلیم النفس و خوش فکر نام برد و از مدیران قبلی این حوزه ها تقدیر کرد.

  سرپرست دانشگاه در پایان گفت: همه ما در خدمت مجموعه دانشگاه هستیم که بخشی از نظام مقدس جمهوری اسلامی است و تکلیف داریم خدمت کنیم و امیدوارم در پیشگاه خداوند، رو سفید باشیم.

  در ادامه مراسم معاونان قبلی و مدیرکل سابق دفتر ریاست از همه مدیران و همکاران خود و نیز از حمایت های هیات رییسه وقت و جدید دانشگاه، تشکر و قدردانی کردند. دکتر فتحیان، معاون سابق آموزشی، در گزارش کوتاهی از عملکرد بیش از سه سال تصدی معاونت آموزشی دانشگاه، به تفویض اختیارات ستاد معاونت آموزشی به دانشکده ها در حد ممکن؛ فعال سازی سیستم گلستان؛ تشکیل واحد فناوری؛ ایجاد بانک اطلاعات دروس؛ راه اندازی دفتر استعدادهای درخشان؛ تعرف و اخذ تصویب رشته-گرایشهای جدید از وزارت علوم؛ راه اندازی دو دانشکده فناوری های نوین و مهندسی پیشرفت؛ توسعه آموزش الکترونیکی و فعال کردن پردیس دانشگاهی به عنوان اهم فعالیت های انجام شده در حوزه معاونت آموزشی اشاره کرد.

  سخنران بعدی مراسم دکتر خلج امیرحسینی بود که دوران بیش از هفت سال تصدی معاونت فرهنگی را برای خود دورانی خوب توصیف کرد که مقارن با حضور مقام معظم رهبری در دانشگاه و تدفین شهدای گمنام در دانشگاه بود. وی توسعه مسجد دانشگاه را به عنوان مطالبه بزرگ فرهنگی خود به رییس دانشگاه پیشنهاد کرد. معاون سابق فرهنگی دانشگاه، بحث فرهنگ را از ضروریات زندگی همه انسانها برشمرد و از اینکه مسئولیت معاون فرهنگی دانشگاه، به دکتر شریعت سپرده شده ابراز خرسندی کرد.

  دکتر منتظری، معاون سابق پژوهش و فناوری، به تبیین اهداف تعریف شده پژوهشگاه علم و صنعت پرداخت و فراهم کردن بستر کار گروهی را از جمله این اهداف ذکر کرد. وی نیز از انتخاب دوست و همکار خود، دکتر دوایی مرکزی در این سمت ابراز خوشحالی کرد.

  مهندس خالقی، مدیرکل سابق حوزه ریاست و روابط عمومی، نیز در سخنانی گفت: کار حوزه ریاست، بسیار دشوار است چون دو وجه متناقض دارد. حوزه ریاست با 22 حوزه و مدیریت، ارتباط مستقیم دارد که باید همه آنها را هماهنگ کند و از طرفی، مکاتبات و ارتباطات بیرون دانشگاه با ریاست دانشگاه هم هست. وی حوزه ریاست را به لولای در تشبیه نمود که همه بارسیستم بر دوش اوست و دیده هم نمی شود و از سویی آن را ویترین دانشگاه خواند که هر اشتباه آن به سادگی قابل ملاحظه است. وی برای دکتر نصیری در این سمت آرزوی توفیق کرد.

  پس از آن دکتر کلانتر، دکتر شریعت و دکتر دوایی مرکزی به عنوان معاونان جدید "آموزشی"، "فرهنگی و اجتماعی" و "پژوهش و فناوری" سخنان کوتاهی ایراد کردند.

  دکتر کلانتر، معاون آموزشی دانشگاه گفت:کار امروز معاونت آموزشی بسیار گسترده تر از قبل و زمانی است که وی در مسئولیت مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه خدمت می کرده است و ابراز امیدواری کرد روند کار به گونه ای باشد تا در پایان دوره جدید مسئولیت وی در این حوزه، به خوبی حرکت در تعالی آموزش دانشگاه ملموس باشد.

  دکتر شریعت، معاون فرهنگی و اجتماعی، سیره رسول اسلام(ص) را محبت، گذشت، صبر و بردباری دانست و افزود: کار فرهنگی، کار یک فرد نیست و تک تک ما می توانیم کار فرهنگی انجام دهیم. وی تاکید کرد: تک تک انسانها کرامت دارند و خدایی که خالق همه ماست، انتظار دارد همانگونه که او برای ما کرامت قایل است ما نیز برای دیگران کرامت قایل شویم. وی ابراز امیدواری کرد با همدلی همه افراد دانشگاه، محیطی الهی و شاداب و فرهنگی داشته باشیم.

  دکتر دوایی مرکزی، معاون پژوهش و فناوری و رییس پژوهشگاه نیز به تبیین دلایل دشواری مدیریت دانشگاه از دیدگاه خود پرداخت. وی با این توصیف که دانشگاه مجموعه ای از نیروهای انسانی خلاق است که دینامیک خاص خود را دارد؛ تاکید کرد: هر فرهنگی از طریق دانشجویان و خودمان به جامعه می دهیم بازتابش به خودمان می آیدو اثربخشی فرهنگی ما روزی به ما بازخواهد گشت.وی در ادامه بر نقش اساسی کارکنان دانشگاه در حوزه های مختلف تاکید کرد و گفت: باید ارزش ویژه به کارکنان دانشگاه بدهیم چرا که می توانند با سرعت و دقت، آمار و اطلاعات لازم را جمع آوری نموده و تحلیل های خوب روی آن بگذارند که این اطلاعات و تحلیل ها، مبنای مدیران در تصمیم سازی درست خواهد بود.

  اهدای هدایا توسط ریاست دانشگاه و مدیر دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، پایان بخش این مراسم بود.

دفعات مشاهده: 2483 بار   |   دفعات چاپ: 531 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 6 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .
Persian site map - English site map - Created in 0.21 seconds with 50 queries by YEKTAWEB 3855